Županijsko natjecanje učenika osnovnih škola “SIGURNO U PROMETU“

Autor: Goran Jerković, 4. 5. 2018.

U četvrtak 3. svibnja 2018. godine u Školsko-športskoj dvorani IV. osnovne škole Bjelovar održano je Županijsko natjecanje Bjelovarsko-bilogorske županije „SIGURNO U PROMETU“ za učenike u dobi od 10 do 12 godina.

Naši učenici 5. razreda su i ove godine pokazali zavidno znanje iz poznavanja prometnih propisa i vještinu upravljanja biciklom na prometnom poligonu te osvojili 1. mjesto ekipno.

Za više informacija kliknite na više.

Županijsko natjecanje učenika osnovnih škola “SIGURNO  U  PROMETU“

Ovu prometno edukativnu akciju tradicionalno organizira Hrvatski autoklub zajedno s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Cilj natjecanja je da učenici dobiju temeljna znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima, te da što bolje svladaju vještinu vožnje biciklom.

Natjecanje se sastoji od teorijskog dijela natjecanja (provjere znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima) te praktičnog dijela natjecanja (upravljanje biciklom prema točno utvrđenom sadržaju na prometnom poligonu).

Ove godine su sudjelovale ekipe djevojčica i dječaka iz 7 osnovnih škola s područja Bjelovarsko-bilogorske županije: OŠ Mirka Pereša Kapela, OŠ Velika Pisanica, I. osnovna škola Bjelovar, III. osnovna škola Bjelovar, IV. osnovna škola Bjelovar, OŠ Vladimira Nazora Daruvar i OŠ Sirač.

REZULTATI  PO  ŠKOLAMA  (EKIPNO)

1. mjesto - OŠ  Mirka Pereša  Kapela

2. mjesto:

Jakov Stanković, OŠ  Mirka Pereša  Kapela

mentor: Goran  Jerković

Ovih četvero najuspješnijih natjecatelja sa svojim mentorima, predstavljat će natjecateljsku ekipu Bjelovarsko-bilogorske županije na državnoj prometno edukativnoj akciji „Sigurno u prometu“ koja će se održati od  22. - 25. svibnja 2018. u Rovinju.

Poželimo  im  puno  uspjeha u  Rovinju!

« Ožujak 2024 »