Novo natjecanje u poznavanju prometnih propisa putem Prometne Učilice

Autor: Goran Jerković, 7. 4. 2011.

Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa i tvrtkom Markot.tel i ove godine organizira natjecanje iz poznavanja prometnih propisa za sve učenike osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Natjecanje se provodi uz podršku Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARneta.

Natjecanje počinje u utorak, 1. ožujka točno u 12 sati, a završava 06. svibnja također u 12 sati. Provodi se uporabom Prometne učilice - web alata za učenje i provjeru znanja iz prometnih propisa.

Prometna učilica može se pronaći na adresi http://prometnaucilica.skole.hr

Cilj natjecanja je povećanjem razine poznavanja prometnih propisa i pravila, odnosno povećanjem prometne kulture, smanjiti stradavanja djece i mladih u prometnim nesrećama.

„Prometna učilica“ prilagođena je uzrastu djece od 1. do 8. razreda osnovne škole te obrađuje dvije tematske cjeline – kretanje pješaka u prometu i vožnju bicikla, kako kroz poučne sadržaje, tako i kroz pitanja za provjeru znanja.

Kako bi svoje znanje moglo provjeriti što više školske djece iz svih krajeva naše zemlje, „Učilica" je dostupna putem najkorištenijeg medija populacije mladih – Interneta. „Prometna učilica“, u sklopu „Školske učilice“ može se pronaći na adresi http://prometnaucilica.skole.hr . Za pristup sadržaju potrebno je imati korisničku oznaku u AAI@EduHR sustavu, koju učenici i učitelji mogu dobiti od administratora imenika u školi.

Ne zaboravite: Za natjecanje se ne morate posebno prijaviti, već je dovoljno koristiti Prometnu Učilicu.

Natjecanje vrednuje rezultate ispita i sveukupnu aktivnost na „Prometnoj učilici“ to jest: na natjecanju će se bodovati pregled poučnih sadržaja, uspješnost u rješavanju vježbi te rezultati na šest ispita iz prometnih propisa koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

Tijekom natjecanja učenici će moći pratiti svoj napredak i broj bodova u natjecanju. Na kraju natjecanja organizator sastavlja rang listu s pobjednicima.

U slučaju jednakog broja bodova učenika, dobitnici nagrada odredit će se ždrijebom pred tročlanom komisijom koju će činiti predstavnik MUP-a, CARNeta i Markot.tel-a.

Nagrade

Za najuspješnije učenike Ministarstvo unutarnjih poslova osiguralo je vrijedne i poticajne nagrade i to:

Učenici od 1. do 4. razreda

Za osvojeno 1. mjesto                    >        KTM bicikl + kaciga

Za osvojeno 2. - 10. mjesto            >        TORPADO bicikl + zaštitna kaciga

Učenici od 5. do 8. razreda

Za osvojeno 1. mjesto                   >        KTM bicikl + kaciga

Za osvojeno 2. – 10. mjesto          >        TORPADO bicikl + zaštitna kaciga

Policijski službenici PU istarske animirali su učenike u osnovnim školama putem ravnatelja, profesora tehničke kulture, profesora informatike i drugih zainteresiranih učitelja i profesora za korištenje web aplikacije „PROMETNA UČILICA“, koja školskoj djeci omogućuje upoznavanje s osnovama prometne kulture, prometnih propisa i poželjnog ponašanja u prometu.

Više o natjecanju možete pročitati na Portalu za škole, na adresi http://www.skole.hr/prometnaucilica.

« Svibanj 2024 »