Autor: Ivana Ružman Faletar, 2. 2. 2024.

Poštovani roditelji predškolaca,

Upravni odjel za poslove državne uprave u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji donio je „Plan upisa djece u I. razred osnovne škole za 2024./2025. školsku godinu na području Bjelovarsko-bilogorske županije“.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred provodit će se od 31. ožujka 2024. godine prema rasporedima koje će škola nakon provedenih predprijava utvrditi sa nadležnim školskim liječnicima i primjereno oglasiti, a mora biti okončan najkasnije do 15. lipnja 2024. godine. U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan najkasnije do 30. svibnja 2024. o tome obavijestiti Stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području, koje će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme, a najkasnije do početka školske godine.

Prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole otvaraju se 22. veljače 2024. godine. Roditelji će moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, putem Nacionalnog informacijskog sustava preko poveznice

https://osnovne.e-upisi.hr  sve do 31. ožujka 2024. godine.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, produženi boravak i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene ranije, od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine. S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih. Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga potrebno je pratiti mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Za dobivanje termina radi pregleda djeteta kod liječnice školske medicine roditelj je dužan prijaviti se putem mrežnih stranica Zavoda za javno zdravstvo, Školska medicina Bjelovar.

U prilogu se nalaze detaljnije informacije o elektroničkom upisu djece u 1. razred u šk. godinu 2024./25.

Priloženi dokumenti:
Obrazac_6.doc (32.00 KB)