Međuopćinska smotra LiDraNo 2014.

Autor: Anamarija Tuškan, 27. 1. 2014.

Osnovna škola Mirka Pereša bila je domaćin međuopćinske smotre LiDraNo 2014. U sažetku možete naći prijedlog radova za županijsku smotru.

Međuopćinska smotra LiDraNo 2014. za osnovne škole održana je 21.siječnja 2014.  godine u OŠ Mirka Pereša u Kapeli. Na smotri su sudjelovali učenici i mentori iz devet škola:

I. osnovna škola Bjelovar, II. osnovna škola Bjelovar, III. osnovna škola Bjelovar, IV. osnovna škola Bjelovar, OŠ Rovišće, OŠ Nova Rača, OŠ Veliko Trojstvo, OŠ Velika Pisanica i OŠ Mirka Pereša.

Na smotri je bilo 30 literarnih izraza, 12 novinarskih izraza, 19 pojedinačnih dramsko-scenskih i 9 skupnih dramsko-scenskih nastupa, što predstavlja znatno veći broj sudionika nego prethodne godine.

Za sudjelovanje na županijskoj smotri koja će se održati u OŠ Vladimira Nazora u Daruvaru predloženo je 8 novinarskih, 8 literarnih, 3 pojedinačna dramsko-scenska te 3 skupna dramsko-scenska izraza. Prijedlog su načinila tri Prosudbena povjerenstva.

I. POVJERENSTVO ZA LITERARNI IZRAZ - Ivan Pinter, Siniša Krpan, Anita Karlovac

II. POVJERENSTVO ZA NOVINARSKI IZRAZ - Marijana Kranjec, Sani Lukić, Ivana Cikoja

III. POVJERENSTVO ZA DRAMSKO-SCENSKI IZRAZ - Jasmina Šogolj, Ivan Pinter, Andrea Akšić

Na županijsku smotru, koja će se održati u OŠ Vladimira Nazora u Daruvaru, upućeno je 6 literarnih radova, 6 novinarskih radova, 3 skupna dramsko-scenska nastupa te 3 pojedinačna dramsko-scenska nastupa.

Osim vrlo kvalitetnih uradaka učenika, pohvaljeni su i mentori za uspješnu senzibilizaciju učenika za ljepotu hrvatskoga jezika, odličnu iskorištenost tekstova hrvatske književnosti i uložen velik trud u radu s učenicima.

« Svibanj 2024 »